Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

SP 1 Łazy

Rozwijamy umysły młodych ludzi

Mapa

strony

Aktualności

Wycinka drzew

Uczennice klasy 7 c w ramach działań w programie Ekologiczna Szkoła udokumentowały wycinkę, która miała miejsce przy ul. Leśniczówka w Łazach oraz w miejscowości Kuźnica Masłońska. Oto ich fotorelacja i kilka istotnych informacji na temat wycinki drzew.

Dlaczego wycina się drzewa?

- Aby uzyskać dorodne, zdrowe drzewa i dobre jakościowo drewno, należy nieustannie wycinać drzewa. Przerzedzanie lasu przez leśników nie jest losowe. Każde drzewo jest dokładnie oglądane. Te chore, porażone przez grzyby, zasiedlone przez owady, krzywe są eliminowane.

- Wycina się stare drzewa (oczywiście, nie wszystkie!), by odsłonić młodsze. Gdyby tego nie robiono, młode drzewka by uschły.

- Przerzedza się też lasy, by te najmocniejsze, najdorodniejsze i najzdrowsze drzewa miały szansę przetrwać jak najdłużej

Co pozyskujemy z drzew?

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów używanych przez człowieka. W dawnych czasach budowano z niego domy, mosty, narzędzia i przedmioty codziennego użytku. Dzisiaj drewno wykorzystuje się aż na kilkadziesiąt tysięcy różnych sposobów. Co ciekawe, Polska należy do największych jego producentów na świecie.

Na co chorują drzewa?

Choroby drzew leśnych zagrażają drzewostanom i szkółkom w ciągu całego cyklu leśnej produkcji roślinnej. Powodują nie tylko straty, ale też zakłócają działanie pewnych elementów ekosystemów leśnych. Trzeba, więc poznawać te choroby, aby móc chronić lasy, a także związane z nimi cele gospodarcze. Choroby mogą być spowodowane przez grzyby, bakterie i wirusy, czasami przez niedobory makro- i mikroelementów lub niekorzystne warunki uprawy.

K. Rudy, M. Furgał kl. 7 c

23

MAJ

2022

28

razy

czytano

10/230

sp1lazy.jur.pl

Zdjęcie:
Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa
Nr 1 w Łazach

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.