Dzień Ziemi

22 kwietnia przypadał Dzień Ziemi, który jest największym ekologicznym świętem. Celem tego dnia jest szczególnie promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej oraz inspirowanie do życia w zgodnie z naturą. Każdego roku święto odbywa się pod określonym hasłem przewodnim. W 2022 roku brzmi ono: "Inwestujmy w naszą planetę". Ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność - przedsiębiorstw, polityków i obywateli - za ekosystem. W tym dniu uczniowie klas 5a, 8a i 8c wraz z nauczycielami włączyli się do akcji „Sprzątamy dla Polski”, której celem jest troska o środowisko naturalne najbliższej okolicy oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Wyposażeni w rękawiczki i w worki na śmieci wyruszyli w stronę Stadionu i Zalewu „Mitręga”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem sprzątali wyznaczoną trasę i znajdowali przeróżne odpady m.in. butelki, opony i umywalkę. Akcja zakończyła się zebraniem 25 worków śmieci. Pamiętajmy o tym, że Ziemia jest naszym domem, o który należy dbać każdego dnia.

Anna Gręda