Zielona Ziemia

„Zielona Ziemia” to kolejny z tematów realizowanych w klasach młodszych w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców”. Przeprowadzone zajęcia miały na celu podnoszenie świadomości ekologiczno-przyrodniczej dzieci. Uczniowie poznali znaczenie terminu ekologia, recykling   i selektywna zbiórka odpadów. Dowiedzieli się jakie zadanie pełnią pszczoły w przyrodzie i życiu człowieka. Udało się wyjaśnić, że ekologia to nauka, zajmująca się wzajemnymi powiązaniami i zależności pomiędzy organizmami zamieszkującymi Ziemię, a recykling i segregacja odpadów to jedne z najważniejszych działań wpływających na ochronę przyrody. Dzieci wykazały się dużą wiedzą związaną z prawidłowym segregowaniem odpadów, co daje nadzieję, że staną się kiedyś świadomymi dbającymi o środowisko dorosłymi. Tradycyjnie podsumowaniem zajęć było wykonanie przez uczniów kart pracy, które mają posłużyć jako temat do rozmowy z rodzicami.

Monika Omielska