Tydzień Nauk Przyrodniczych

Od 15 do 19 kwietnia w naszej szkole trwał Tydzień Nauk Przyrodniczych. W czasie tego tygodnia uczniowie klas 5-8 wykonali plakaty o znanych osobistościach z dziedziny biologii, geografii, chemii i fizyki. Z sylwetkami naukowców można się zapoznać na II piętrze. Na lekcjach fizyki i chemii uczniowie przeprowadzali samodzielnie lub z pomocą nauczyciela różnorodne doświadczenia. W środę 17 kwietnia gościliśmy w szkole grupę "Nutki" z Publicznego Przedszkola nr 1 i. J. Brzechwy. Przedszkolaki uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych omawiających obieg wody w przyrodzie. Najmłodsi również prowadzili obserwacje mikroskopowe, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda noga muchy czy skrzydło motyla. W czwartek uczeń klasy 4B Mateusz Masajada przeprowadził żywą lekcję przyrody dla kolegów z klasy na temat agamy brodatej. Uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych informacji o tym wyjątkowym gadzie i mogli go zobaczyć na własne oczy. Następnie uczniowie mogli uczestniczyć w procesie karmienia, jak również zrobić sobie zdjęcie z tą sympatyczną jaszczurką.