Wizyta instruktora wspinaczki górskiej.

We wtorek uczniów klasy 3 B odwiedził instruktor wspinaczki górskiej Pan Michał Czubak. Podczas spotkania uczniowie poznali zasady związane z bezpieczeństwem uprawiania wspinaczki i chodzenia po górach w zimę, oraz narciarstwa - nie tylko tego tradycyjnego. Pan Michał zaprezentował sprzęt
w jaki powinien być wyposażony człowiek, który zajmuje się wspinaczką w wysokich górach,  takich np.  jak Tatry czy Alpy. Uczniowie dowiedzieli się do czego służą race, raki, czekan, foki, oraz jaki sprzęt ratuje życie podczas zejścia lawiny. Przypomniał również, że wychodząc w góry należy się odpowiednio ubrać, zabrać naładowany telefon, oraz powiadomić bliskie osoby jaka jest planowana trasa wycieczki oraz przewidywany czas powrotu. Zajęcia były bardzo interesujące i jednocześnie uczyły odpowiedzialności za życie własne      i innych osób kochających góry zimą.

GRU