Wystawa autorstwa dr. Gunthera von Hagensa BODY WORLDS

Uczniowie klasy 7a, 7b oraz 8a 14 listopada wybrali się do Katowic, aby odwiedzić wystawę autorstwa dr. Gunthera von Hagensa BODY WORLDS z cyklu THE CYCLE OF LIFE. Przewodnikami po wystawie byli studenci medycyny, którzy opowiadali o zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa obejmowała autentyczne ludzkie ciała i instalacje multimedialne, które pozwoliły uczniom odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdą się na wystawie, a jest ich ponad 160 są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. Dzięki wystawie uczniowie mogli przenieść swoją zdobytą wiedzę w praktyczną naukę anatomii i czerpanie wiedzy „z pierwszej ręki”. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem wszystkich eksponatów.

Anna Gręda

LIS