Pamiętamy!

Uczniowie klas III a i b naszej szkoły w przed dzień kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odwiedzili tablicę pamiątkową  ku czci poległych za niepodległość, ufundowaną przez mieszkańców Łaz. Celem naszego wyjścia było upamiętnienie Święta Niepodległości 11 Listopada. Uczniowie wraz z wychowawcami zapalili symboliczne znicze i wspominali historię odzyskania niepodległości po długich 123 latach zaborów. Zorganizowaliśmy również inicjatywę skierowaną do mieszkańców naszego miasta wręczając napotkanym przechodniom symboliczne kwiaty, przypominając tym samym o zbliżającym się święcie. Akcja spotkała się z miłym odbiorem. Mieszkańcy pomimo codziennych obowiązków chętnie się zatrzymywali, aby wysłuchać uczniów, przyjąć kwiaty i zapozować do pamiątkowych zdjęć.

Monika Omielska

LIS