Światowy Dzień Origami

W środę uczniowie klas młodszych naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Origami. W ramach obchodów tego święta uczniowie dowiedzieli się, że choć to Japonia jest uważana na kolebkę origami, to jednak sztukę tą zapoczątkowali Chińczycy skąd do Japonii cały wiek później przywiedli ją mnisi.

Origami jest obecnie popularne i rozpowszechnione na całym świecie. Ta prosta forma sztuki poprawia zdolności motoryczne, zwraca uwagę na szczegóły i rozwija pamięć. Oprócz estetycznych i praktycznych zastosowań,  origami ma również korzyści terapeutyczne i psychiczne, ponieważ koncentrowanie się na jednym przedmiocie pomaga ustabilizować umysł i zmniejszyć napięcie fizyczne.

Zadaniem uczniów było wykonanie motyli i liści z papieru. Efekty końcowe prac wywoływały uśmiech na twarzach dzieci i budowały poczucie satysfakcji jaki niesie stworzenie z niepozornej kartki papieru ciekawych przestrzennych prac.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Monika Omielska