„Czy wszystko da się zważyć i zmierzyć?”

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu Uniwersytetu Dzieci w Klasie „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” uczniowie klasy II b w ciekawy sposób poznawali jednostki miar: wagi i objętości. W praktyczny sposób dowiadywali się jak zważyć kilogram wybranych owoców lub warzyw, doskonalili umiejętność posługiwania się wagą szalkową i wagą tradycyjną. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania czy waga owoców/ warzyw zmieni się po podzieleniu produktów na części oraz jaka jest ilość soku wykonanego w 1 kg różnych produktów?  W efekcie porównywaliśmy, wyciągaliśmy wnioski, mierzyliśmy tą samą objętości płynów w różnych kształtach naczyń. Zobaczyliśmy również krótki film edukacyjny  na temat: Czym zajmuje się Urząd Miar?

Na zakończenie naszych zmagań na uczniów czekała nagroda w postaci soków owocowo-warzywnych, które z apatytem wszyscy kosztowali.

Monika Omielska

CZE