Dzieci uczą rodziców - „Elementarz bezpieczeństwa”

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” skierowanej do dzieci w młodszym wieku szkolnym. Akcja ma na celu wspieranie rozwoju i edukowanie dziecka w wielu ważnych obszarach m.in. związanych z: bezpieczeństwem, ekologią, ochroną przyrody, kulturą, tradycjami, astronomią czy historią.

„Elementarz bezpieczeństwa” to pierwszy z realizowanych w tym roku szkolnym przez wychowawców klas I-III temat. Podczas zajęć uczniowie dowiadywali się i utrwalali informacje związane z bezpieczeństwem na drodze, poznawali znaki drogowe, ich podziała na znaki ostrzegawcze, zakazu, nakazu i informacyjne. Przypominaliśmy numery alarmowe i omawialiśmy kiedy z nich należy korzystać. Uwaga uczniów została również zwrócona na konieczność jazdy samochodem w fotelikach dziecięcych i zapiętych pasach bezpieczeństwa, noszenia odblasków na drodze. Zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami jakich nie znamy oraz bezpieczeństwa zabaw i korzystania z placów do tego przeznaczonych. Na koniec uczniowie wykonali karty pracy mające na celu utrwalenie poznanych informacji i przy ich pomocy podzielenia się poznana wiedzą z rodzicami.

Monika Omielska