Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim uczniowie klasy 2 b rozpoczęli realizację projektu matematycznego. Podczas zajęć projektowych uczniowie będą rozwijali umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia. Dowiedzą się, że matematyka otacza nas na co dzień i w ciekawy sposób wzbogacą swoją wiedzę o zagadnienia związane z: czasem, mierzeniem, ważeniem i geometrią. Projekt zakłada, że uczniowie będą pracować indywidualnie oraz jako grupa, dlatego zaczęliśmy od lekcji integracyjnej „Jak być dobrym przyjacielem?”. Podczas zajęć poznaliśmy historię mieszkańców odległej planety PIRX, którzy podczas swojej misji kosmicznej poprosili Ziemian o odpowiedź na pytanie: Co to znaczy być dobrym przyjacielem?  Odpowiedź na to pytanie zebraliśmy na plakacie wypisując cechy jakie powinien posiadać przyjaciel/dobry kolega. W ustaleniu cech pomogły nam oglądane scenki i własne spostrzeżenia. Bawiliśmy się w „pajęczą sieć” koleżeńskich komplementów i podziękowań, a na koniec zobaczyliśmy, film pokazujący, że wśród zwierząt również może istnieć dobra relacja lub symbioza. Poniżej fotorelacja z zajęć.