Spotkanie z dietetykiem

W dniach  22 i 23 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach odbyły się spotkania uczniów klas młodszych z Panią dietetyk Anną Zarębą. Głównym celem spotkań było ukazanie dzieciom jakie znaczenie dla naszego zdrowia i zachowania prawidłowej masy ciała ma odżywianie.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk, jak pomaga ludziom
i jakie cechy są przydatne do wykonywania takiego zawodu. Następnie zostały omówione poszczególne grupy produktów żywnościowych i ich proporcje w codziennej diecie człowieka. Pani dietetyk zwróciła uwagę na ogromne znaczenie ruchu i aktywności fizycznej jako niezbędnego elementu zdrowego trybu życia. Na podstawie uzyskanych informacji  dzieci wykonały zadanie polegające na skomponowaniu posiłku, pamiętając, że największą jego część na talerzu powinny zajmować różnorodne warzywa i owoce. W efekcie powstały wielobarwne prace, na których znalazły się produkty, które miejmy nadzieję na stałe zagoszczą w świadomości i na talerzach naszych wychowanków.

Uczniowie bardzo serdecznie przyjęli naszego gościa. Liczymy, na to, że jeszcze się spotkamy.

Monika Omielska