KONKURS „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

W piątek 10 lutego 2023r. w Urzędzie Miejskim w Zawierciu odbyła się XXII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”.

Drużyna w składzie: Lena Gola, Karolina Rudy, Klaudia Urbanowicz reprezentowała naszą szkołę i zajęła III miejsce w etapie parkowym tego konkursu.

W konkursie brało udział siedem trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły podstawowe w Dąbrowie Górniczej, Częstochowie, w Łazach, w Dzwono – Sierbowicach, w Chruszczobrodzie i Niegowonicach.

Test składał się z 25 pytań dotyczących wiedzy z zakresu biologii i geografii, związanych z tegorocznym hasłem konkursu „ Ptaki parków krajobrazowych”. Uczestnicy musieli wykazać się też znajomością wiedzy odnośnie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

Dziękujemy szkolnej drużynie za udział w konkursie i gratulujemy wiedzy.

LUT