„Mała książka – wielki człowiek”

Instytut Książki, jednostka organizacyjna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prowadzi kolejną edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. W ramach działań prowadzonych na rzecz najmłodszych uczniów, każdy uczeń klasy pierwszej szkoły podstawowej otrzymuje specjalną Wyprawkę Czytelniczą. Przesyłka dotarła już do uczniów klasy Ia i Ib. „Pierwsze abecadło” zawierające teksty najlepszych polskich autorów dziecięcych zaciekawiło uczniów i sprawiło im mnóstwo radości. Nie zapomniano także o rodzicach – w pozycji „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem” zawarto porady podpowiadające, jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz pomysły na zabawy i aktywności związane z tekstami z książki.

Miłego czytania!

LIS