„Ślubuję być dobrym i uczciwym uczniem…”

Dnia 26 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie uczniów to piękna tradycja, która wpisała się na stałe w kalendarz szkolnych imprez. To bardzo ważne wydarzenie zarówno dla naszych najmłodszych uczniów jak i ich rodziców. Choć nasi pierwszoklasiści mieli na początku nieco przerażone miny, to bardzo dostojnie prezentowali się w odświętnych strojach. Otuchy dodawali im wzruszeni rodzice, którzy odwiedzili nasza szkołę w bardzo licznym gronie.

Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Kierownik Wydziału Edukacji i Kultury Pani Anna Gorgoń, Radni w osobach: Pani Danuta Ludwikowska, Pani Justyna Kośmida, Pan Antoni Flak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Pan Grzegorz Piłka, Dyrektor Biblioteki Publicznej Bogusława Serzysko, Prezes Ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego w SP1 Pani Renata Jakóbczyk, grono pedagogiczne i uczniowie klas starszych. Wszystkich zebranych w przystrojonej sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Anna Staniaszek oraz pani wicedyrektor Agnieszka Dąbrowska.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zdać egzamin. Bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań z ruchu drogowego czy matematyki. Po zakończonej prezentacji wszyscy zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Po części artystycznej uczniowie przystąpili do uroczystego ŚLUBOWANIA. W

niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami i uczniami. Po złożonej przysiędze Pani Dyrektor przystąpiła do aktu pasowania uczniów kolorowym ołówkiem. Na zakończenie najmłodsi otrzymali dyplomy, prezenty od zaproszonych gości oraz rogi obfitości od rodziców.

Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami pragną jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim zaproszonym Gościom za piękne upominki, a rodzicom za pomoc i zaangażowanie !

Jagoda Binek