Dzień Pieczonego Ziemniaka

Konkursy, fotobudka, bańki mydlane, dmuchańce to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekały na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach podczas „Dnia Pieczonego Ziemniaka”- festynu, który odbył się 10 października 2022r. na placu szkolnym.

Sobotnie południe upłynęło w atmosferze zabawy i radości. Była to wspaniała okazja do integracji uczniów i ich rodzin, absolwentów szkoły, nauczycieli i przyjaciół placówki.

Uroczystość rozpoczęły występy muzyczne klas młodszych, soliści zaprezentowali swoje talenty wokalne oraz umiejętności gry na flecie i gitarze elektrycznej. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursach: „Jurajski quiz”, „Ziemniaczany rzut”, „Mój ziemniak”. Imprezę uświetniły również pokazy sportowców z Jurajskiej Akademii Sportu, a strażacy z OSP Ciągowice zachęcali do obejrzenia wnętrza wozu strażackiego.

Głównym bohaterem festynu był ziemniak, dlatego nie zabrakło degustacji naszych regionalnych pieczonek. Rodzice przygotowali również dania z grilla oraz sałatki. W kawiarence można było spróbować pysznych domowych wypieków.

Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji święta naszej szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniej zabawy na Facebooku naszej szkoły.