„Dziecięcy surwiwal”-

„Dziecięcy surwiwal”- wycieczka do Kuźniczki Nowej

Jak poradzić sobie w trudnych warunkach w terenie? Pod tym hasłem uczniowie klas pierwszych uczyli się jak zachowywać się w lesie i pokonywać przeszkody terenowe. W tym celu udaliśmy się do gospodarstwa „Husar w Kuźniczce Nowej, gdzie pod okiem opiekunów, korzystając z rad przewodnika, uczyli się pokonywać leśne tereny. Uczyliśmy się podchodzić    i schodzić ze stromych pagórków,  pokonywać niewielki ciek wodny, dowiedzieliśmy się jakich  roślin w lesie lepiej unikać i dlaczego, oraz jak rozpoznawać kierunki świata korzystając ze wskazówek natury. Nie zawsze było łatwo, ale satysfakcja z pokonywania kolejnych przeszkód była budująca. Przy okazji mieliśmy okazję przebywać w malowniczym lesie, spacerować wąwozem,  podziwiać leśną roślinność i oddychać leśnym powietrzem. Po trudach „dziecięcego surwiwalu” korzystaliśmy z przygotowanych atrakcji:  próbowaliśmy strzelać z łuku do celu, odbyliśmy przejażdżkę na grzbiecie konia i uczyliśmy się krzesania ognia.

Wszystkie przygotowane przez organizatorów atrakcje bardzo przypadły dzieciom do gustu i z zapałem w nich uczestniczyły. Na koniec przyszedł czas na zabawy na łące, odpoczynek na kocu i pieczenie kiełbasek. Po tak ekscytującym dniu bezpiecznie wróciliśmy do szkoły z głową pełną wrażeń i  miłych wspomnień.

Monika Omielska

CZE