Las wokół nas

Martwe drewno, które jest pełne życia... Dzik, który jak pług miesza ściółkę, przyczyniając się do rozsiewania roślin... Las to skomplikowany mechanizm oparty na zależnościach, w którym każdy element ma swoje miejsce, współpracuje ze sobą i jeśli będziemy uważnie obserwować, opowie nam swoją historię.

Podczas kolejnej lekcji projektu „Ciekawscy Trzecioklasiści” Uniwersytetu Dzieci w Klasie uczniowie klasy IIIa, wykorzystując  papierową teczkę stworzyli makietę lasu uwzględniając jego warstwy. Trzecioklasiści starali się odpowiedzieć na pytanie "Czy las śpi nocą?” . Zrozumieli sieć powiązań między gatunkami, a także to, jak ważna jest równowaga w ekosystemie leśnym.  Praca w grupach pozwoliła im na naukę współpracy, a ćwiczenia na tablicy interaktywnej utrwaliły wszystkie wiadomości z lekcji.

Jagoda Binek