Akcja informacyjno-edukacyjna - „Wirusoochrona”

Już po raz trzeci uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej WIRUSOOCHRONA organizowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu. Głównym celem akcji była  promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. W zespołach klasowych odbyły się lekcje podczas, których przypomniano o prawidłowym i częstym myciu rąk (ćwiczenia praktyczne), prawidłowym odruchu kichania (w zgięcie łokcia), zdrowym odżywianiu, uprawianiu sportu. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki na temat zdrowego stylu życia. Na zajęciach powstały również barwne kolorowanki z hasłem dnia „Umyj ręce”. Podczas trwania akcji wykorzystano plakaty i broszury przygotowane przez organizatora akcji.

Jagoda Binek