„Ciekawscy trzecioklasiści”

Klasa 3a w  bieżącym roku szkolnym realizuje ogólnopolski projekt „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?” pod patronatem Uniwersytetu Dzieci w Klasie.

Projekt ten jest skierowany do dzieci interesujących się światem i różnorodnymi mechanizmami, jakie nim rządzą. Do tej pory odbyły się zajęcia wprowadzające dotyczące emocji oraz pierwsze zajęcia praktyczne pt. „Jak odczytywać temperaturę?”. Ciekawscy trzecioklasiści wykonywali interaktywne ćwiczenia, porównywali wielkości temperatur na poszczególnych planetach układu słonecznego, odczytywali informacje z mapy i przenosili dane zaznaczając temperaturę na gigantycznej osi termometru. Dowiedzieli się także co to są wahania temperatur, jaką temperaturę ciała mają różne zwierzęta i co to znaczy mieć gorączkę.

Zajęcia prowadzone w ramach  projektu są przede wszystkim źródłem nauki, ale także okazją do świetnej zabawy. Projekt będzie realizowany do czerwca bieżącego roku.

Jagoda Binek