„Niezwykła podróż”

Kolejna lekcja ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” nosiła tytuł "Niezwykła podróż”. Była to lekcja geografii dla najmłodszych, która łączyła w sobie informacje o Ziemi, ciekawostki o naszej planecie z elementami kultury w różnych zakątkach świata. Najważniejszym celem lekcji było ukazanie dzieciom jak niezwykła jest nasza planeta oraz jak działalność człowieka sprawia, że na Ziemi jest wiele fascynujących miejsc stworzonych przez ludzi na przestrzeni wieków. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym są kontynenty, oceany oraz poznali ich nazwy. Poznali bliżej kilka państw. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali prezentację i z wielkim zapałem wykonywali przygotowane zadania. To była bardzo fascynująca lekcja geografii.

Jagoda Binek