„Tydzień kolorów – poznajemy swoje emocje”

„Ostatecznie jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji”- Elizabeth Gilbert

Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach brali udział w akcji szkolnej - kolorowym tygodniu emocji pt. „Tydzień kolorów-poznajemy swoje emocje”, który trwał od 29.11-03.12.2021r. Codziennie  dominował inny kolor i uczucie ( radość, strach, spokój, smutek, złość). Każdego dnia uczniowie spotykali się również z innymi zadaniami: uzupełniali karty pracy, odgrywali role w scenkach, ćwiczyli mimikę twarzy, tworzyli mapy myśli, plakaty i prace plastyczne. Każda klasa miała również do wykonania zadanie główne. I tak: klasy pierwsze stworzyły „Miłego straszaka”, klasa 2a wykonała plakat pełen radości, 2b przedstawiła nam swój „Święty spokój”, 3a pokazała nam czym jest złość i jak sobie z nią radzić i wreszcie 3b  udzieliła nam rad jak radzić sobie ze smutkiem.

W trakcie kolorowego tygodnia uczniowie rozwijali kompetencje emocjonalno-społeczne, kształtowali umiejętność rozpoznawania, nazywania i wyrażania uczuć  za pomocą różnych środków, rozwijali umiejętności rozpoznawania emocji innych.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, pobudzały do aktywności , rozwijały kreatywność  oraz umiejętność współpracy w grupie.

Jagoda Binek

GRU