„Lisek Ibisek i przyjaciele”

Kształtowanie kompetencji emocjonalno-społecznych to bardzo ważny element w edukacji
i wychowaniu dzieci,  dlatego też uczniowie klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawców,
w  trzech pierwszych miesiącach nauki w szkole, uczestniczyli w projekcie Kształtowanie kompetencji emocjonalno-społecznych u dzieci w  młodszym wieku szkolnym „Lisek Ibisek
 i przyjaciele”.
Projekt  powstał w oparciu o wybrane opowiadania Anny Rosiak - Walczak zawarte
w zbiorze opowiadań o tym samym tytule.

Poprzez  słuchanie wybranych opowiadań o przyjaznym lisku i realizowanie przygotowanych do nich scenariuszy lekcji, dzieci miały okazję poznawać wybrane umiejętności społeczne i emocje. Bohaterowie opowiadań uczyli dzieci jak sobie radzić, rozumieć i oswajać emocje. Uczniowie poprzez przeżywanie i doświadczanie, dowiedzieli się jak przezwyciężać nieśmiałość, uczyli się czym jest zdrowa rywalizacja, jak być pomocnym dla innych, że można i należy prosić o pomoc,  jeśli coś wydaje się dla nas trudne. Dowiedzieli się, że lęk przed nieznanym to naturalna emocja i można ją oswajać. Poznali również znaczenie cierpliwości w życiu człowieka. Do wybranych tematów powstało wiele prac i rysunków, a prowadzone zajęcia sprzyjały również dobrej zabawie i budowaniu dziecięcych relacji.  Lisek Ibisek i związane z nim doświadczenia na pewno zapadną w pamięci młodszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z realizowanego projektu.

Monika Omielska

GRU