Dzieci uczą rodziców "Niepodległa Polska"

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z klas I-III w przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości brały udział w kolejnej odsłonie ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców”, pod tytułem „Niepodległa Polska”. Podczas zajęć dzieci nabywały, poszerzały i utrwalały wiedzę związaną z symbolami narodowymi, poznały sylwetki najważniejszych postaci, które miały znaczący wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości, wspólnie uczyły się i recytowały wiersz Stanisława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” oraz poznawały znaczenie pojęcia patriotyzm. Podsumowaniem lekcji było wykonanie przez uczniów zadań na kartach pracy, które następnie zabrały do domu prezentując nabytą wiedzę swoim rodzicom.

Monika Omielska

LIS