Z wizytą w Pałacu Prezydenckim

25 października opiekunowie i wolontariusze Szkolnych Kół Caritas z diecezji Sosnowieckiej gościli u Pierwszej Damy w Pałacu Prezydenckim. W spotkaniu uczestniczyła również reprezentacja naszego Szkolnego Koła Caritas – wolontariuszki Zofia Krzyżaniak i Natalia Bębenek wraz z opiekunką Małgorzatą Gibas. Uczniowie podzielili się doświadczeniami, mówili o wielkiej radości, jaką sprawia im to, że mogą pomóc, czyniąc czyjeś życie szczęśliwszym. Dyskutowano o działaniach sprzed i w trakcie pandemii, o nauce, jaką młodzi ludzie wynoszą z działań dobroczynnych. Pierwsza Dama wyraziła uznanie dla zaangażowania wolontariuszy i ich opiekunów w pomoc i wsparcie dla osób najbardziej potrzebujących.