„Pod Skałką” w Przybynowie

15 października uczniowie klas IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach pojechali na wycieczkę edukacyjną do Agrogospodarstwa „Pod Skałką” w Przybynowie. To wyjątkowe miejsce dla każdego ceniącego sobie walory przyrodnicze, sielskie klimaty i miłą atmosferę. Trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Mydło i pachnidło”, na których wykonali własnoręcznie robione mydełka. Praczka Aniela obaliła mit, że „częste mycie skraca życie” i przeszkoliła wszystkich uczniów jak prać na „tarze”. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Mini Zoo, czyli największego prywatnego Zwierzyńca w województwie śląskim. Tam uczniów powitał kangurek  o wdzięcznym imieniu Paluszek. Wielkie zainteresowanie wzbudził również wielbłąd dwugarbny oraz daniele. Podczas wyjazdu dzieci zwiedziły także Skansen Wsi Jurajskiej, gdzie mogły obejrzeć jak mieszkało się w chacie z XIX/XX wieku. Obejrzały tam dawną sień, izby mieszkalne oraz przedmioty codziennego użytku. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu w doskonałych humorach.

Jagoda Binek