LEKCJE GEOGRAFII

Ostatnie lekcje geografii klasom 5 upłynęły na grze terenowej na terenie placu szkolnego, która łączyła zabawę z nowoczesną technologią. Każda klasa została podzielona na kilkuosobowe zespoły, które były wyposażone w telefon komórkowy z aplikacją do odczytu kodów QR. Gra składała się z 3 etapów. W pierwszym etapie uczniowie otrzymali zdjęcia satelitarne, na których były oznaczone punkty. W każdym punkcie znajdował się kod QR, który przenosił uczniów do zadania. Drugi etap to prawidłowe wykonanie ćwiczenia online i uzyskanie hasła w postaci nazwy miejsca znajdującego się na terenie Gminy Łazy. Gdy uczniowie zdobyli 7 nazw otrzymywali mapę Gminy Łazy. Trzeci etap polegała na odszukaniu i zaznaczeniu na mapie haseł uzyskanych w poprzednim etapie. Poprzez taką formę lekcji uczniowie doskonalili umiejętność posługiwania się planami i mapą. Uczniowie rozwijali również swoją orientację w terenie a poprzez zadania online ukryte w kodach QR powtarzali materiał z ostatnich lekcji geografii.

Anna Gręda