Wystawa książek

W bibliotece szkolnej z okazji Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza została zorganizowana wystawa książek z autografem lub dedykacją autora książki dla uczniów naszej szkoły.

Wystawa prezentuje autografy i dedykacje znanych autorów książek dla dzieci i młodzież, które zostały wypożyczone ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Zawierciu.

Bogata kolekcja jest wynikiem osobistego kontaktu bibliotekarzy z ludźmi świata nauki, kultury i sztuki. Zbiory pozyskiwane są przez pracowników Biblioteki od kilku lat, najczęściej podczas targów książki. Kolekcja liczy ponad 90 wpisów złożonych w książkach, na luźnych kartkach. Możemy wśród nich odnaleźć podpisy znanych pisarzy i poetów, osób powszechnie znanych, tj. Stanisław Mrożek, Tadeusz Różewicz, Ludwik J. Kern, Joanna Chmielewska, Marta Fox, Andrzej Sapkowski, Grzegorz Kasdepke, Olga Tokarczuk, Robert Janowski, Mirosław Hermaszewski, Jerzy Stuhr, Radosław Sikorski, Wojciech Cejrowski.

Uczniowie naszej szkoły z wychowawcami, nauczycielami z zaciekawieniem i zainteresowaniem obejrzało kolekcję.

CZE