Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach w konkursach z j. niemieckiego o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach osiągnęli znaczące sukcesy z języka niemieckiego o zasięgu wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

Julia Chrost z klasy 7a została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego, którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Katowicach. Nasza uczennica wykazała się zarówno znajomością realioznawstwa dotyczącego Niemiec jak i doskonałymi umiejętnościami w zakresie sprawności językowych.

Mikołaj Zalewski z klasy 8b zdobył tytuł laureata – 1 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Grammatik – Rektion der Verben / rekcja czasownika”. Organizatorem konkursu była Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 Społecznego Towarzystwa Oświatowego z Warszawy. Konkurs został objęty patronatem Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.

Warto podkreślić, że każdy z tych konkursów posiadał 3 etapy. Przejście do kolejnych etapów oraz do finału konkursów było dużym wyzwaniem dla uczniów, gdyż koniecznością było uzyskanie bardzo wysokich wyników na poszczególnych etapach.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Wróbel - Kasperska

CZE