Szkolny konkurs na prezentację multimedialną

Szkolny konkurs na prezentację multimedialną „Ciekawe miejsca w krajach niemieckiego obszaru językowego. Kraje związkowe Niemiec – co warto zobaczyć w każdym niemieckim landzie?

Wyniki konkursu:

I miejsce - Dawid Moszczowski, klasa 7b

II miejsce - Wiktoria Walachnia, klasa 7c

III miejsce - Maria Góral, klasa 7b

Republika Federalna Niemiec (Bundesrepublik Deutschland) składa się z 16 krajów związkowych, nazywanych landami. W każdym niemieckim landzie znajdziemy interesujące miejsce, które warto zwiedzić.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz propagowanie i poszerzenie wiedzy realioznawczej z zakresu wiadomości o krajach niemieckojęzycznych ze szczególnym uwzględnieniem 16 niemieckich landów. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach.

Uczniowie w ramach konkursu wykonali bardzo ciekawe prezentacje multimedialne. Przedstawili niemieckie landy w interesujący sposób, koncentrując się na miejscach, które warto zobaczyć. Wśród wybranych atrakcji turystycznych znajdowały się min.: zamki, ciekawe budowle, piękne parki, miejsca rozrywki, ciekawe punkty widokowe, rezerwaty przyrody, elementy krajobrazu i architektury wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa, park miniatur, piaskowe rzeźby, wiszący most, port i wiele innych atrakcji.

Uczniowie poznali również dokładnie mapę Niemiec, nazwy landów oraz ich stolice.

Joanna Wróbel – Kasperska

CZE