Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

SP 1 Łazy

Rozwijamy umysły młodych ludzi

Mapa

strony

Aktualności

„Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach”

„Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach”

Uczniowie klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach: Wiktoria Pucek, Mikołaj Zalewski oraz Bartosz Kozioł odnieśli duży sukces i zajęli jako drużyna II miejsce w finale projektu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach” (Miasta) połączonego z wojewódzkim konkursem wiedzy o niemieckich miastach. W całym projekcie wzięły udział 44 szkoły z województwa śląskiego, a wśród nich było 132 uczestników. I etap projektu był poświęcony miastu Monachium w południowych Niemczech. Do II etapu projektu (finał) zakwalifikowało się 5 szkół z województwa śląskiego i był on poświęcony miastu Berlin.

Przed przystąpieniem do części konkursowej w finale projektu uczestników przywitał pan Hans Jörg Neumann Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu oraz pani Dorota Kurpiers z Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego w Opolu. W części konkursowej uczestnicy zmagali się z pokojem zagadek, czyli escape roomem, poświęconym różnym zagadnieniom związanym z Berlinem: sztuka uliczna, osobowości, mosty, polskie ślady w Berlinie.

Do finału projektu oprócz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach zakwalifikowali się również uczniowie z następujących szkół: SP 38 Bytom, SP Palowice, SP 3 Rydułtowy, SP KSW Libiąż. Uczniowie w ramach konkursu mieli za zadanie przygotować scenkę online w języku niemieckim na temat: „Dwóch Polaków spotyka się wirtualnie z Niemcem. Rozmawiają o wadach i zaletach zdalnego nauczania”, która podlegała ocenie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach wykazali się doskonałą umiejętnością posługiwania się językiem niemieckim, wykorzystując słownictwo związane z pandemią.

Całość została oceniona na podstawie wyników testu i oceny zaprezentowanych scenek.  3-osobowa drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach otrzymała II miejsce w finale konkursu wojewódzkiego. Na zakończenie zabrał głos Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu gratulując zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, jednocześnie zapraszając na finał kolejnej edycji konkursu do Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.

Projekt „Deutsch-Land czyli wędrówka po landach” pod patronatem Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego z oddziałem w Katowicach już po raz piąty. Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach znaleźli się już dwa razy w finale tego projektu.

Gratulacje dla uczniów za podjęte wyzwanie oraz osiągnięty wynik!

Joanna Wróbel - Kasperska

 

23

CZE

2021

33

razy

czytano

23/156

sp1lazy.jur.pl

Zdjęcie:
Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa
Nr 1 w Łazach

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.