Finał projektu „Deutsch-Land czyli wędrówka po landach”

Finał projektu „Deutsch-Land czyli wędrówka po landach”  (edycja V – miasta)

Uczniowie klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach: Wiktoria Pucek, Mikołaj Zalewski oraz Bartosz Kozioł w ramach udziału w finale projektu „Deutsch-Land czyli wędrówka po landach” przygotowali scenkę online na temat: „Dwóch Polaków spotyka się wirtualnie z Niemcem. Rozmawiają o wadach i zaletach zdalnego nauczania. Moja wymarzona szkoła, co z nauczania zdalnego przeniosę do szkoły w tornistrze”.

Uczniowie w przygotowanym filmie wykazali się doskonałą umiejętnością posługiwania się językiem niemieckim, pomysłowością i kreatywnością w przedstawieniu tematu oraz wykorzystali słownictwo związane z pandemią.

Projekt „Deutsch-Land czyli wędrówka po landach” pod patronatem Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego z oddziałem w Katowicach już po raz piąty. Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach znaleźli się już dwa razy w finale tego projektu.

Joanna Wróbel - Kasperska

CZE