„Dzieci Uczą Rodziców” - “Zdrowa Ziemia”

W naszej szkole kolejny raz odbyły się zajęcia w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców”. Przed nami kolejna przygoda – ekologia. Ziemia to nasz dom, o który musimy dbać. Ale czy wiemy jak? Czy wiemy jak zmieniając swoje nawyki możemy zadbać o naszą planetę i jej mieszkańców?

Na dzisiejszej lekcji przedstawione zostały takie zagadnienia jak recycling i prawidłowa segregacja odpadów. Dzieci dowiedziały się jak wielkie znaczenie mają pszczoły w przyrodzie, jak poruszać w rezerwacie oraz jak dokarmiać zwierzęta zimą i opiekować się swoimi domowymi zwierzakami.

Edukacja w obszarze ekologii jest niezwykle ważna.

To jaka będzie przyszłość naszej planety zależy od nas samych. To nasze zachowanie i codzienne wybory zdecydują o stanie środowiska, a także o losach mieszkańców ziemi.

Dodatkowo uczniowie klas: 1a,2a oraz 3a uczestniczyli w spotkaniu online w ramach lekcji „Zielona Ziemia”. Za pomocą platformy Google Meet spotkali się z ekspertem w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska, obejrzeli film o biosłomkach wytwarzanych z żyta oraz obejrzeli wystąpienie gościa ze Szczyrku, który w kilku zdaniach "po góralsku" opowiedział o ekologii.

CZE