Lekki Tornister

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt. "Lekki tornister". Celem akcji było rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a – co za tym idzie – działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat zasad właściwego wyboru, noszenia, jak również pakowania swojego tornistra. Uczniowie bardzo chętnie sprawdzali, co noszą w swoich tornistrach. Ku ich zdziwieniu okazało się, że przynoszą do szkoły wiele zbędnych przedmiotów obciążających ich tornistry a zupełnie niepotrzebnych na lekcjach. Uczniowie ważyli również swoje plecaki. Niestety wiele plecaków przekraczało przyjętą normę. Dla uczniów oraz ich rodziców przygotowano broszurki informacyjne. Na koniec uczniowie wykonali karty pracy, gdzie wskazywali prawidłową postawę podczas noszenia plecaka, podnoszenia ciężarów oraz spędzania czasu przed komputerem. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Zagadnienia poruszane  podczas akcji „Lekki tornister” będą nadal realizowane podczas zajęć lekcyjnych w celu kreowania właściwych postaw zdrowotnych.

Jagoda Binek