Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

SP 1 Łazy

Rozwijamy umysły młodych ludzi

Mapa

strony

Aktualności

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

W dniu 16 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach na lekcji online klasy   II b odbyło się spotkanie z leśnikiem Panem Mikołajem Omielskim.

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów - gospodarczego, społecznego i przyrodniczego. Pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Przekazanie uczniom, iż leśnicy są świadomi, jak wielkie znaczenie ma zachowanie możliwie dużej różnorodności biologicznej polskich lasów. W trakcie spotkania dzieci obejrzały mundur i akcesoria leśnika, zapoznały się z  pracą leśnika i środowiskiem lasu. Z  prezentacji multimedialnej uczniowie zdobyli informacje o przyrodzie polskiej i zakresie działalności Lasów Państwowych.

Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Mam nadzieję, że ta rozmowa przyczyni się do wzrostu świadomości, że każdy z nas może chronić las. Las jest przyjacielem człowieka, a o każdą przyjaźń trzeba dbać. Dziękuję również mojej uczennicy Poli, która umożliwiła nam spotkanie ze swoim bratem - leśnikiem.

Wych. Iwona Czerwonka

 

 

22

KWI

2021

45

razy

czytano

56/156

sp1lazy.jur.pl

Zdjęcie:
Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa
Nr 1 w Łazach

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Wstrzymaj

Uruchom

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.