SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

W dniu 16 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach na lekcji online klasy   II b odbyło się spotkanie z leśnikiem Panem Mikołajem Omielskim.

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów - gospodarczego, społecznego i przyrodniczego. Pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Przekazanie uczniom, iż leśnicy są świadomi, jak wielkie znaczenie ma zachowanie możliwie dużej różnorodności biologicznej polskich lasów. W trakcie spotkania dzieci obejrzały mundur i akcesoria leśnika, zapoznały się z  pracą leśnika i środowiskiem lasu. Z  prezentacji multimedialnej uczniowie zdobyli informacje o przyrodzie polskiej i zakresie działalności Lasów Państwowych.

Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Mam nadzieję, że ta rozmowa przyczyni się do wzrostu świadomości, że każdy z nas może chronić las. Las jest przyjacielem człowieka, a o każdą przyjaźń trzeba dbać. Dziękuję również mojej uczennicy Poli, która umożliwiła nam spotkanie ze swoim bratem - leśnikiem.

Wych. Iwona Czerwonka