„BĄDŹ KUMPLEM NIE DOKUCZAJ”

W lutym uczniowie klas I – III z naszej szkoły brali udział w kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem nie dokuczaj”. Kampania „Bądź kumplem, nie dokuczaj” promuje model koleżeńskich zachowań i przeciwdziała dokuczaniu rówieśnikom. W tym roku ambasadorem kampanii został znany skoczek narciarski Kamil Stoch. Cartoon Network wraz z ambasadorem Kamilem Stochem promują ideę równości wśród dzieci i propagują koleżeńskie postawy. Pokazują, że niezależnie od różnic, każdy zasługuje na szacunek  i poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu.  W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak ważnymi wartościami w życiu człowieka są: życzliwość, posiadanie kumpla/kumpeli, wzajemne dbanie o siebie, wspólne działanie, pomoc i wsparcie. Na stronie badzkumplem .cartoonnetwork.pl dzieci oglądały spot z Ambasadorem akcji Kamilem Stochem (naszym  mistrzem  olimpijskim i mistrzem świata w skokach narciarskich), zapoznały się z różnymi propozycjami zadań w jaki sposób możemy dbać o siebie i innych. Wszyscy uczniowie wzięli udział w mini projekcie „Jak pomagam innym” i wykonali kolaż odnoszący się do tego tematu. Uczniowie w swoich pracach przedstawili, jak pomagają innym. W ramach akcji powstało wiele ciekawych prac plastycznych.