SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS II

Dnia 18 lutego odbył się szkolny konkurs pięknego czytania ,,Kubuś Puchatek i Przyjaciele” dla uczniów klas II.  Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz nabywanie umiejętności pracy z tekstem literackim.

Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas II. Każdy uczestnik miał do przeczytania fragment książki pt. ,,Kubuś Puchatek i Przyjaciele”, następnie czas na przygotowanie się, po czym prezentował swoje umiejętności w czytaniu.

Komisja w składzie: Małgorzata Rzepecka -Jach oraz Anna Słuja – Kropiewnicka oceniała płynność, bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu, przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Magdalena Ignasiak kl.II b

II miejsce – Jakub Piątek kl.II a

III miejsce – Aniela Tombarkiewicz  kl.II b

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział,  zwycięzcom gratulujemy!